Customs (Gümrük) Haritası

0
591

 

 

Gümrük lokasyonumuz da iki adet çıkış bulunmaktadır. Bu çıkışları eğer envanteriniz  de harita var ise seçebilirsiniz. Envanteriniz de girmiş olduğunu lokasyonun haritası yoksa sizi karışık bir şekilde doğma alanında başlatacaktır. Harita da iki doğma noktası görmektesiniz. Biri “Gümrük çıkışı” diğeri ise “Boiler Tanks(Kazan Tankları)” doğma alanlarıdır. Bunların hangisin de doğarsanız çıkışlarınız da tam ters tarafta olur. Şöyle ki; Gümrük çıkış noktasında doğarsanız sizin çıkış noktalarınız kazan tanklarının olduğu tarafta olacak. Birazda çıkışların olduğu lokasyonları inceleyelim.

 

Görselde göründüğü gibi kazan tanklarında doğmayı isteyen oyuncun çıkış noktaları gümrük noktasında olacaktır. Haritada ki yeşil ile işaretlenenler sizin çıkışlarınızdır. 4 adet çıkışınız bulunmaktadır. Bunların ikisi bağımsız diğer ikisi ise ücretlidir. Crossroads ve Trailer Park’dan çıkışlarınızı güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak, Smuggler’s Boat ve RUAF Roadblock çıkışlarından çıkmanız için sizden belirli bir ücret ister. Ücretinizi verdikten sonra geri sayım başlar var 100 saniye o çıkış alanında beklersiniz. Tabi bu esnada ölürseniz çıkış yapamazsınız. Çıkışları biraz daha detaylandırarak oyunculara yardımcı olmak istiyorum. Crossroads ve Trailer Park güven açısından çok fazla tehlikelidir. Pusunun çok olduğu bu iki alana mümkün olduğunca gitmemenizi öneriyorum. RUAF Roadblock yine pusunun ve scavların çok olduğu alanlar arasında yer almaktadır ama bazen öyle bir an oluyor ki kimse uğramıyor o bölgeye. Bu tip ilginç durumlar da her bölgede yaşabilirsiniz. Son olarak Smuggler’s Boat burası şahsen benim için en güvenilir çıkış noktası. Geçiş alanlarından çok olmasa da uzak olması oyuncuların güvenliği açısından en iyi çıkış noktasıdır. Peki ya gümrük bölgesin de doğarsanız nasıl olacak? Hemen detaylandıralım.

 

Gümrük bölgesinde doğduğunuz da size kazan tanklarının orada 3 adet çıkış noktası verilmektedir. Bunların biri bağımlı diğeri ikisi ise ücretlidir. Tabi bu ücret her zaman olmuyor. Örneğin; Old Gas Station’a gittiniz eğer orada yeşil fişek yanıyorsa çıkış yapabilirsiniz. Ancak, yanmıyorsa sizden önce bir başkası çıkmış ve oranın çıkışını size kapamıştır. Bundan dolayı da diğer iki çıkış noktasına yönelerek kontrol etmelisiniz. Old Gas Station genellikle pusuların ve scavların çok olduğu bir alandır. ZB-1012 daha güvenilir ama yine pusunun fazla olduğu alanlar arasındadır. En güvenli ve haritanın en ucunda olan ZB-1011 ise güven açısından biraz daha uygundur.