Gaming İstanbul 2018’de Neler Oldu ?

0
517

Herkese Merhabalar!

Sizlere bugün Gaming İstanbul 2018’de yaptıklarımızı ve ileri ki projelerimiz hakkında bilgi vermek istiyorum. (Tüm proje ve görüşmeler için sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz)

Sözlerime başlamadan önce bugünlere emin adımlarla gelmemizi sağlayan, her konuda destek veren, bilgisini ve tecrübesini bizimle samimi bir şekilde paylaşan Alp Sarıyer’e nam-ı değer RavenWits’e buradan teşekkür etmek istiyorum.

Ben bu işi yapmak için çok uğraştım. Bu görevi gönüllülük esasına dayanarak ileriye götüreceğimi düşünüyordum. Nitekim bugün burada sizlerle büyük işler yapmak için soyunmuş ve emin adımlarla ilerlemekteyim. Sözlerime önce tekil bundan sonra ise çoğul devam edeceğim. Bu meşakkatli, yorucu, tempolu ve büyük sorumluluk isteyen görevde beni yalnız bırakmayan Uğur Gülay (ugurgulay AKA Parabell) ve İsa Çilingir (0uch)’a teşekkür ederim.

Bu yıl hazırlanan Gaming İstanbul 2018’de BattleState ve Escape From Tarkov tanıtımlarını en üst seviyeye resmen çıkarmış bulunmaktayız. Bir oyunu tanıtmanın çok kolay olduğu bir dönemdeyiz. Bizler ise bir oyunun tanıtımı nasıl olmalı veya nasıl bir yol izlenmeli hususunda hem oyuncuları hemde tanıtımımıza destek verenlere bu konuda bilgiler verdik.

İlk durağımız Oyungezer standı oldu. Yayın yönetmeni Serpil Ulutürk ve ekibi ile röportaj yapma fırsatı verdiler bizlere. Konuşulanları anlatmayacağım çünkü bu hafta içerisinde İngilizce altyazılı olarak tüm resmi hesaplarımızdan izleyeceksiniz. Kendilerinin ilgisi hat safhadaydı. BattleState ve Escape From Tarkov ile gerçekten ilgiliydiler. Kendilerine oyunu tanıma fırsatı verebileceğimizi söyledik. İletişimimizi sık tutarak birlikte projelere imza atmak için görüşmelerimizi sıklaştıracağız. 14 günlük beta anahtarı kazanmak istiyorsanız dergiyi takip etmenizi öneririm!

Asıl amacımız Escape From Tarkov’u doğru lanse edebilecek, tanıtım noktasından daha çok oyunun işleyişi hakkında hardcore oyuncu bakış açısıyla yorumda bulunabilecek yayıncılara ulaşmaktı. Nitekim bunu RavenWits’le fevkalede başardığımızı düşünüyoruz. Bizleri Mete Özbey nam-ı değer Easter GamersTv ile bir görüşme yaptık. Görüşmelerimizi toplantı şeklinde ilerlettik. Kendileri ile tanıştık bizlere ne gibi bir destek vereceğini ve bizden ne tür destek istediğini konuştuk. Mütevazi kişiliği ile bizleri yayınlarına davet etti, birlikte videolar çekelim dedi. Kendisine temsilciliğimiz tam destek vereceğini dile getirdik. Önümüzde ki günlerde Mete Özbey ile bir araya geleceğimizin de haberini buradan verelim!

Bir sonra ki görüşmemiz Eray Bul nam-ı değer Fedupsamania ile oldu. Kendisiyle RavenWits sayesinde tanıştık. Bizlerden nasıl bir destek istediğini ve bizim ondan ne tür destek istediğimizi dile getirdik. Oda mütevazi kişiliği ile bizlere destek vereceğini oyun tanıtımı doğru bir şekilde lanse edeceğini söyledi. Temsilciliğimiz ise gerekli desteği vereceğimizi buluşup bilgilendirme yapabileceğimizi yayınlarına katılabileceğimizi söyledik. Sanırım bir sonra ki durağımız Eray Bul olacak!

Kendileri ile yayınlarda buluşmuştuk. Gaming İstanbul onlarla buluşmamıza ev sahipliği yaptı diyebiliriz. Şefik Akkoç nam-ı değer GamerRocko ve Burak Yetkin nam-ı değer Clavinova5 ile konuşma fırsatımız oldu. Onlar Escape From Tarkov’da yer alıyorlar uzun süredir. Oyun hakkında fikirlerini sorduk. Kendileri birçok fikir verdiler bizlere. Sorunları konuştuk, oyunun ilerleyişinde ki politikamızı tartıştık. Keyifli ve bol kahkahalı sohbet geçirdik. Kendileri zaten bize yayınlarında destek oluyorlar. Seni Dimitri olarak tanımayan yok dediler. Bizde bir yayında oyuncular Dimitri’yi NPC sanıyorlar dedik. Kendileri gerçekten keyifli yayıncılar. İleri projelerimiz de neden bir araya gelmeyelim ?

Son yayıncı durağımız ise Kutlu Sencan nam-ı değer Korvo oldu. Kendisiyle kısa bir görüşme yaptık. Kendisinden destek istedik. Rainbow yayıncısı olmasına rağmen Escape From Tarkov hakkında çarpıcı birkaç cümle kullandı. Piyasaya çok sert bir giriş yaptı ve daha da yukarlara çıkacak, çok ses getirecek dedi. Kendisine temsilcilik olarak tam destek dedik. İletişim bilgilerimizi verdik. Kendisiyle de önümüzde ki günlerde bir araya gelip yeni projeler hakkında görüşeceğiz gibi duruyor.

Bombayı sona saklayalım dedik. NVIDIA! Bizde bu konuda çok heyecanlandık. Türkiye’de yaygın olmayan resmi oyun temsilciliği ile çok büyük sorumluluklar almak istedik. Bence fazla söze gerek yok NVIDIA’dan İlker Karaş ile toplantı yaptık. Herhalde İlker Karakaş kim diye sormazsınız J Şöyle ki ulaşabileceğimiz en iyi platform yetkilisini karşımızda bizlere destek vereceğini söylerken Uğur ve İsa ila göz göze gelmemiz o an ki heyecanımız bence emeklerimizin karşılığını aldığımızın apaçık ispatıydı. Uzaktan bu tip insanlara ulaşmanın zor olacağını düşünüyorsunuz. Ne yapsam diye düşünüyorsunuz. Ancak, çalışınca, emek verince uzak olan ihtimaller aslında size en yakını oluyor. Kendisiyle mükemmel bir toplantı geçirdik. Kendisi bize karşı çok ilgiliydi. Tecrübelerini ve bilgisini bizlerle paylaştı. Bizim ne yönde destek istediğimizi, bu işi daha nasıl geliştirebileceğimizi dile getirdik. Kendisi bize destek olacağını, oyunu inceleyip etkinlikler düzenleyebileceğimizi, farklı projeler yapabileceğimizi anlattı. Temsilcilik olarak kendisine sonsuz desteğimizi göstereceğimizi söyledik. Önümüzde ki haftalarda iletişimimizi daha çok kuvvetlendirerek yeni projelere imza atacağız sanırım.

Uzun uzun anlatmak istedik sizlere. İşin ciddiyetinin nerden nereye geldiğini göstermek adına bu açıklamalarımız daha doğrusu görüşme ve toplantılarımız iyi birer örnek olduğunu düşünüyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Her gün destek mesajı geliyor oyun sahibi olmayanlardan daha çok destek mesajı geliyor tarafımıza. Türkiye’nin hakettiği değeri gaming platformlarında görmesi için çok çalışacağız. Biz kendimizi işin başında görüyoruz. Destekleriniz için çok çok teşekkürler.

Aşağıdaki linklerden görüştüğümüz değerli yayıncı ve yönetici dostlarımızı takip edebilirsiniz!

İlker KARAŞ : https://www.facebook.com/razorblades

Alp SARIYER “RavenWits” : https://www.twitch.tv/ravenwits

Serpil Ulutürk “Oyungezer Yayın Yönetmeni” : http://oyungezer.com.tr/

Mete ÖZBEY “Easter GamersTV” : https://www.twitch.tv/eastergamerstv

Eray BUL “Fedupsamania” : https://www.twitch.tv/fedupsamania

Şefik AKKOÇ “GamerRocko” : https://www.twitch.tv/gamerrocko

Burak YETKİN “Clavinova5” : https://www.twitch.tv/clavinova5

Kutlu Sencan “KutluKorvo” : https://www.twitch.tv/kutlukorvo