Metin Tabanlı RPG’de Harita Ve Sektörler

0
398

Herkese Merhabalar,

Seferlerinizi kaydetmek için bu haritayı kullanmanız gerekiyor. Bu harita oyun esnasında oyunu izleyebilmek için GM’ler tarafından kullanılır.

Fark edilebileceği gibi, harita ayrı ayrı sektörlere ayrılmıştır. Daha önce de bahsedildiği gibi, sektör nedir? Kendine ait özellikleri barındıran sınırlı alanlardır.

Her sektör koordinatlarına, mekan türüne, biyolojik faaliyet parametrelerine ve radyasyonlu bölgelere sahiptir.

Yerlerin türü 8 adet parametreye dayanmaktadır. Bir sektörde bir su yolu, karayolu, otoyol, tarla, orman, nehir, kasırga ve kent tek başına parametre olabileceği gibi bu parametrelerin herhangi bir kombinasyonu da olabilir. Bu etkenler savaşı da etkilemektedir (örneğin şehirlerde ateşli silahlarla ateş etme şansı az) ve kirlenen silahlar (bozkırlarda silah çok hızlı kirlenmektedir). Ayrıca, yerlerin türleri sizin portrenize etki edebilir. GM kararları vb. şeyler gibi.

Biyolojik aktivite, sektördeki canlı varlıkların konvansiyonel göreceli parametreleridir. Cihazlar tarafından ölçülür. Olası değer% 0 ila% 100 arasındadır. Bu Değer ne kadar yüksekse, canlılarla tanışma imkânı o kadar artar.

Radyasyon – Tarkov’da çok zararlı bir olgudur. Sektörde edeceğiniz her hareketiniz de radyasyon dozları alırsınız. Dozlar toplanır, radyasyon birikir ve her hareketinizde sağlığınız azalır – Sağlık azalması radyasyon zehirlenmesine bağlıdır. Bazı giysiler veya özel anti-radyasyon giysileri, radyasyondan kısmi bir koruma sağlayabilir.

Tüm bu parametreler, oyun panelinin Sektör Bilgisi bölümünde görülebilir. Değerleri, sahip olduğunuz (ve kullandığınız) cihazlar için yapılan ödeneklerle birlikte verilir. Eğer hiç yoksa – değerler görme imkânı ile verilir.

Not : Çeviriler revize edilebilir. Lütfen hataları bildiriniz.